O firmie

Zakład Pogrzebowy Nowicki – Lata ciężkiej pracy

Zakład Pogrzebowy Nowicki - dynamiczny rozwój firmy

Właściciel firmy – Janusz Nowicki rozpoczął działalność gospodarczą w 1992 roku zakładając wraz z teściem spółkę cywilną zajmującą się produkcją nagrobków z lastryko. Po dwóch latach działalności Pan Nowicki postanowił odejść ze Spółki rozpoczynając działalność samodzielną na nieruchomości w Dobrzelinie. Produkcja początkowo prowadzona w prowizorycznej wiacie i oparta była na samozatrudnieniu. Rok później Pan Nowicki rozpoczął budowę pierwszego budynku produkcyjno-magazynowego.

W 1996 roku Właściciel firmy zauważając, że produkcja wyrobów z lastryko jest mało opłacalna, rozpoczął produkcję nagrobków z granitu. Od roku 1997 firma zaczęła zatrudniać pierwszych pracowników. W latach 1999-2003 Pan Nowicki rozszerzył zakres swojej działalności o roboty budowlane wykończeniowe, ale po 4 latach był zmuszony do zrezygnowania z tej gałęzi działalności, ze względu na znaczny wzrost zamówień z branży produkcji nagrobków.

W 2000 roku zauważając możliwości zdobycia nowych klientów na pomniki nagrobkowe, Pan Nowicki rozszerzył działalność o świadczenie usług pogrzebowych. W kolejnych latach zakres tych usług był rozszerzany. Pojawiły się nowe punkty handlowo usługowe w Żychlinie (2000),  Szczawinie Kościelnym(2003) i Krośniewicach (2004). Ponadto w 2004 roku firma odpowiedzialna jest za administrowanie na cmentarzu parafialnym w Szczawinie Kościelnym, a od 2008 roku na cmentarzu w Oporowie.

Kolejne lata to intensywny rozwój firmy, który najlepiej był widoczny w przeprowadzonych przez Pana Nowickiego inwestycjach między innymi w budowie hali produkcyjnej (2008-2009), zakup nowoczesnych maszyn i sprzętu obsługiwanych programowo, zakup samochodów dostawczych oraz karawanów dla branży pogrzebowej.

Po dwudziestu latach od rozpoczęcia działalności gospodarczej i 12 latach doświadczenia w branży pogrzebowej, chcąc świadczyć najwyższą jakości usługi Pan Janusz Nowicki zakupił ekskluzywną włoską limuzynę pogrzebową marki Pilato. W tym samym roku (2012) Właściciel zdecydował się na zakup nieruchomości w Kutnie przy ulicy Kościuszki który od sierpnia tego roku stał się kolejnym punktem handlowym.

Lider lokalny rynku produkcji nagrobków oraz świadczenia usług pogrzebowych

Aktualnie produkty przedsiębiorstwa kupowane są przez osoby fizyczne oraz inne firmy zajmujące się sprzedażą nagrobków, a produkcja odbywa się całym rokiem. Usługi pogrzebowe świadczone są na terenie powiatu kutnowskiego oraz gostynińskiego. Produkty i usługi dostępne są w szerokiej gamie a Właściciel dba o ich wysoką jakość.

Firma dysponuje własnych taborem transportowym w celu rozwożenia towaru do klientów detalicznych, zaś w przypadku firm, nagrobki są przewożone ich środkami transportu. Z kolei transport towarów do firm odbywa się za pośrednictwem firm spedycyjnych. Nieustannie prowadzone są prace w kierunku rozszerzenia asortymentu oferowanych produktów i usług, wzrostu wydajności pracy oraz poprawy jakości obsługi Klienta.