Kwiaty

Kwiaty stanowią nieodłączny element ważniejszych okazji w życiu. Wręcza się je jednak również z bardzo smutnej okazji takiej jak pogrzeb, w ramach ostatniego pożegnania z bliską osobą. Aby należycie oddać zmarłemu cześć i okazać należny mu szacunek, warto poznać pewne zasady co do doboru kwiatów lub po prostu… znać miejsce, w którym można dokonać zakupu odpowiednio gustownego wieńca czy wiązanki.

Jakie kwiaty wybrać na pogrzeb?

Nie zawsze to, co popularne, jest dobre. Kwestii kwiatów na pogrzeb ta zasada jednak nie dotyczy. W tym przypadku najczęściej wybierane kompozycje, takie jak wieńce lub wiązanki, na pewno sprawdzą się najlepiej i po prostu zawsze będą na miejscu. Sam rodzaj kompozycji to jednak wciąż nie wszystko. Liczy się również wybór odpowiedniego kwiecia oraz jego przybranie… Na pogrzebach często królują lilie, kalie, róże oraz goździki i to właśnie w te kwiaty warto zainwestować. Wybrana kompozycja kwiatowa powinna być w jednym kolorze, ewentualnie w dwóch, i być ładnie przybrana. Wieniec zaś, jeśli to właśnie na niego padł Twój wybór, powinien mieć szarfę z wypisanymi słowami ostatniego pożegnania. Chodzi o to, by takie kwiaty wyglądały skromnie i gustownie, lecz aby jednocześnie było po nich widać, z jakiej okazji zostały zakupione.

Boisz się faux pas? Zdaj się na nas

Jeśli nie jesteś pewien tego, jaką kompozycję kwiatową wypada przynieść na pogrzeb i złożyć na grobie, zawsze możesz skorzystać z pomocy specjalistów. W kwiaciarniach oraz firmach z branży pogrzebowej powinieneś znaleźć kogoś, kto doradzi Ci, jakie kwiaty najlepiej się sprawdzą, jaką kompozycję wybrać i jak ją przybrać… Jeżeli jednak boisz się, że pierwsza z brzegu kwiaciarnia zawiedzie Twoje oczekiwania, zawsze możesz skorzystać z naszej pomocy. Ponieważ od lat specjalizujemy się w usługach pogrzebowych oraz wszelkich związanych z tą branżą produktach, chętnie podpowiemy Ci, jakimi kwiatami w odpowiedni sposób pożegnasz ukochaną osobę, która odeszła na zawsze. Kiedy już zdecydujesz się na kwiaciarnie wystarczy, że nas o tym powiadomisz a my odbierzemy Twoje kwiaty i dostarczymy je na ceremonie pochówku. W naszej ofercie mamy także dodatkowe samochody, którymi dysponujemy w trakcie pogrzebu aby wszystkie kwiatki dostarczyć bez problemu z kościoła na cmentarz.

Stroiki przygotowane dla naszego zakładu pogrzebowego

stroik-kwiatowy-4

stroik-kwiatowy-5

stroik-kwiatowy-2

stroik-kwiatowy-3

stroik-kwiatowy-6

stroik-kwiatowy-1