Realizacja zleceń kremacji

Kremacja, czyli spopielenie zwłok, jest coraz bardziej popularnym sposobem żegnania się ze zmarłymi. Od lat rośnie liczba osób, które życzą sobie, by po śmierci ich ciało skremowano. Lata temu – dokładnie w 1964 roku – także i Kościół prawnie usankcjonował tę formę pochówku. Jeżeli więc tego właśnie życzył sobie zmarły, nic nie powinno stać na przeszkodzie jego ostatniej woli. Jeśli więc poszukujesz spalarni, która zajmie się ciałem Twojego bliskiego, dobrze trafiłeś – nasza firma oferuje usługi kremacji i pomoże Ci we wszelkich związanych z organizacją tego przedsięwzięcia kwestiach, również formalnych…

kremacja

Kremacja – godna forma pochówku

Bywa, że rodzina zmarłego ma obiekcje co do jego woli zostania spopielonym. Zapewniamy jednak, że nie ma się czego obawiać. Kremacja jest tak samo godną formą pochówku jak pogrzebanie, zaś zastosowanie się do woli zmarłego to forma okazania mu szacunku, który zwłaszcza najbliższa rodzina jest mu winna po śmierci. Jeśli jednak należysz do osób, które wahają się, czy spełnić ostatnią wolę bliskiej osoby i poddać ją kremacji, proponujemy, byś do nas zadzwonił i podzielił się swoimi obawami. Postaramy się je rozwiać i odpowiedzieć na wszelkie Twoje pytania dotyczące kwestii spopielania zwłok.

Jak przygotować zmarłego do kremacji?

Przed planowanym spopieleniem zwłok należy zadbać o wszelkie sprawy formalne. Aby kremacja mogła się odbyć, potrzebne jest posiadanie kilku dokumentów, spośród których najważniejsze to akt zgonu, pozostałe dokumenty pomoże Ci wypełnić pracownik naszego biura i wyjaśni wszelkie wątpliwości. Jeżeli zaś chodzi o przygotowanie ciała do kremacji, odbywa się to podobnie jak przed tradycyjnym pochówkiem – zmarły jest poddawany toalecie i ubierany. W niektórych przypadkach zamiast tradycyjnej odzieży ubranie zastępuje się całunem. Ciało spalane jest w specjalnej trumnie (drewnianej lub kartonowej).

Pogrzeb spopielonych szczątków

Spopielone szczątki chowane są w specjalnie na tę okazję zakupionej urnie (jeśli podejmiesz decyzję, by poddać swojego bliskiego spopieleniu, u nas możesz także od razu dokonać zakupu urny), którą można pogrzebać tak samo jak trumnę lub też umieścić w kolumbarium, czyli specjalnie w tym celu stworzonej ścianie posiadającej nisze przeznaczone właśnie na urny. Ceremonia pogrzebowa może więc odbyć się tak samo jak w przypadku tradycyjnego pochówku.