Odzież żałobna i dodatki

Pogrzeb jest specyficzną uroczystością – jedyną, na której się nie świętuje, nie cieszy, nie bawi, lecz wręcz przeciwnie – smuci, opłakuje zmarłych, godzi się ze stratą i okazuje szacunek osobom, które odeszły. Taka okazja wymaga nie tylko odpowiedniego zachowania, lecz również odpowiedniego ubioru…

Odziej się w czerń

Czerń jest powszechnie przyjętym kolorem żałoby. To właśnie odzienie w tym kolorze ukazuje, że jest się przygnębionym po stracie ukochanej osoby. Ten właśnie kolor symbolizuje na pogrzebie nieukojony smutek, niepowetowaną stratę, a także… szacunek wobec zmarłej osoby. Przygotowując się do uroczystości pogrzebowych, należy bezwzględnie mieć to na uwadze.

Odzież dla zmarłego

Niezwykle ważną kwestią, dotyczącą odzieży jest ubranie dla zmarłego. Często rodzina zadaje sobie pytanie w czym najlepiej pochować bliską osobę… W doborze odpowiedniego stroju pomogą Ci pracownicy naszej firmy. W naszej ofercie mamy duży wybór odzieży damskiej i męskiej, odpowiedniej dla osoby zmarłej. Dysponujemy całymi kompletami ubrań, łącznie z bielizną czy butami. Możesz także zakupić odpowiedni strój lub wybrać coś z garderoby osoby zmarłej i dostarczyć to nam. W razie wątpliwości nasi pracownicy podpowiedzą Ci, czy jest to odpowiednia odzież, lub dobiorą stosowne dodatki i brakujące elementy. Z naszą pomocą bez problemu wybierzesz stosowny strój dla zmarłej, bliskiej Ci osoby.