Przygotowanie i obsługa pogrzebu

W życiu każdego nadchodzi w końcu ten przygnębiający moment, gdy traci się bliskich… Nawet, gdy ktoś choruje, rodzina i przyjaciele przeważnie nie dopuszczają do siebie myśli, że tej osoby może wkrótce zabraknąć. Gdy wreszcie do tego dochodzi, szok i głęboki żal do losu wydają się dominującymi uczuciami. Formalności związane z koniecznością wyprawienia pogrzebu mogą jeszcze bardziej ten smutek pogłębić i sprawić, że życie staje się nie do zniesienia…

Pozwól nam cię wyręczyć

Organizacja pogrzebu ukochanej osoby to naprawdę trudna rzecz… Trzeba zadbać o tak wiele kwestii, aby z należytą godnością i szacunkiem pożegnać zmarłego. Dla osoby, która przeżywa żałobę, jest to wyjątkowo ciężkie zadanie, gdyż te wszystkie logistyczne kwestie wciąż nieubłaganie przypominają o tym przykrym wydarzeniu. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i w związku z tym oferujemy swoją pomocną dłoń.

Przeżyj żałobę w spokoju

Wiemy, że chcesz pożegnać swojego bliskiego tak, jak na to zasługuje. Wiemy, że z poczucia obowiązku i szacunku do zmarłego chcesz sam się zająć wszelkimi kwestiami organizacyjnymi. Zdajemy sobie jednak również sprawę z tego, że może się to okazać zadaniem ponad Twoje siły. Spokojne przeżycie żałoby bez nadmiaru związanych z nią obowiązków pozwoli Ci prędzej uporać się z tragedią, jaka Ci się przytrafiła. Nie potrafimy ukoić Twojego bólu, ale potrafimy zdjąć z twoich barków ciążący na nich obowiązek organizacji należytego ostatniego pożegnania.

Na czym polega obsługa pogrzebu?

Jeśli tylko zdecydujesz się na powierzenie nam tego odpowiedzialnego zadania, jakim jest obsługa pogrzebu, dajemy gwarancję, że nie będziesz żałować. Ty w spokoju będziesz mógł pogodzić się ze stratą, a my zajmiemy się organizacją ostatniego pożegnania. Możemy działać wedle Twoich instrukcji lub zaproponować swoją wizję tego, jak pogrzeb powinien wyglądać. Możesz więc zdać się na nas całkowicie lub – jeśli tak wolisz – poinstruować, na czym szczególnie Ci zależy i jakie są wytyczne dotyczące spraw organizacyjnych. Obsługa pogrzebu obejmuje różne usługi, w których skład może wchodzić na przykład:

 • transport zmarłego – z mieszkania, szpitala, prosektorium, a nawet z zagranicy
 • przechowanie ciała zmarłego w chłodni w okresie pomiędzy śmiercią a pogrzebem
 • przewiezienie ciała zmarłego do kościoła bądź kaplicy, wniesienie trumny na miejsce ceremonii oraz wyniesienie lub wywiezienie (w przypadku, gdy cmentarz nie jest usytuowany tuż obok kościoła lub kaplicy) jej po mszy na miejsce pochówku
 • ostatnia posługa – toaleta oraz ubranie
 • wystawienie ciała zmarłego w sali pożegnań, by rodzina mogła na spokojnie pożegnać się z ukochaną osobą
 • wypisanie oraz rozwieszenie nekrologów
 • wypisanie tablicy na-trumiennej
 • udostępnienie namiotu
 • udostępnienie przenośnego nagłośnienia (jeżeli pochówkowi ma towarzyszyć muzyka)
 • organizacja kremacji
 • załatwianie kwestii formalnych (zasiłek pogrzebowy)

Oczywiście, jeśli masz inne pomysły lub życzenia, również je uwzględniamy i się do nich zastosujemy. Aby zapewnić Ci maksymalny komfort pożegnania bliskiej osoby, staramy się zorganizować uroczystości pogrzebowe na najwyższym poziomie.