Administracja cmentarza

Ceremonia pogrzebowa skupia się przede wszystkim na pożegnaniu z bliską osobą, która zmarła. Uroczystości zaczynają się mszą, podczas której wspomina się zmarłego… Po mszy natomiast całe wydarzenie przenosi się na cmentarz, gdzie dokonuje się pochówku. Aby to wydarzenie przebiegło sprawnie, bez zbędnych zakłóceń organizacyjnych mogących przeszkodzić w przeżywaniu żałoby i spokojnym pożegnaniu zmarłego, powinno się należycie zadbać o organizację i wykonanie wszelkich czynności ściśle związanych z pochówkiem. Mówiąc krótko – trzeba zatroszczyć się o to, by obsługa cmentarza została wykonana na czas i z pełnym profesjonalizmem.

Jak wygląda obsługa cmentarza?

Po ceremonii pogrzebowej w kościele miejsce na cmentarzu powinno być już przygotowane na pochówek. Może się wydawać, że chodzi jedynie o wykopane dołu na trumnę, lecz obsługa cmentarza to o wiele szersza kwestia… Wszak nie każdy chowany jest w indywidualnej mogile. Niektórzy są grzebani obok swoich zmarłych wcześniej małżonków, inni chowani w rodzinnych grobowcach. Należy więc zadbać o to, by otworzyć furtę grobowca lub w przypadku wspólnego z małżonkiem grobu zdemontować płyty wierzchnie… W grę czasami wchodzi również wykonanie piwnicy o wyznaczonej objętości (zazwyczaj są to piwnice jedno-, dwu- lub czterokomorowe) lub też zupełnie nowego grobowca… Na tym właśnie polega obsługa cmentarza. W przypadku pogrzebu niezwykle ważne jest, aby została wykonana sprawnie, dyskretnie (pracownicy obsługujący pogrzeb nie powinni rzucać się w oczy i zakłócać swoją obecnością intymnej rodzinnej atmosfery ostatniego pożegnania) i w ściśle określonym czasie.

Pozwól nam się zająć obsługą cmentarza

Doskonale rozumiemy, że podczas okresu żałoby chciałbyś w spokoju przeboleć tę niepowetowaną stratę, jaka cię spotkała. Z pewnością zamiast myśleć o szerokim spektrum spraw organizacyjnych związanych z pogrzebem, wolałbyś mieć czas na chwilę zadumy. Oddaj więc sprawy w ręce fachowców – pozwól nam zająć się tymi czasochłonnymi kwestiami organizacyjnymi związanymi z pochówkiem. Z naszą dyskretną i profesjonalną obsługą z pewnością pochówek Twojego bliskiego przebiegnie spokojnie, a Ty nie będziesz musiał się martwić formalnościami…

Cmentarze pod naszym zarządem

Administracja każdego cmentarza jest przypisana pewnemu opiekunowi – zazwyczaj jest to ksiądz lub firma świadcząca usługi pogrzebowe. Jako firma z branży mamy w tej chwili pod swoją opieką dwa cmentarze parafialne – w Oporowie oraz w Szczawinie Kościelnym. Jeśli jednak chcesz pochować swojego bliskiego na innym cmentarzu, możemy postarać się w Twoim imieniu o zgodę tamtejszego administratora, byśmy to właśnie my zajęli się tymi pracami.

Jesteśmy dostępni dla Ciebie o każdej porze

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości w kwestii obsługi pogrzebu, chciałbyś upewnić się, że jesteśmy firmą, której szukasz, zapraszamy do kontaktu o każdej porze dnia i nocy. Nasi pracownicy na pewno odpowiedzą na Twoje pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości. Po prostu zadzwoń.